1. Mając perspektywę robienia zabiegów dla wielu osób i na wiele sytuacji życiowych musisz zdecydować od kogo zaczniesz i w jakiej kolejności będziesz je wykonywać. W jej ustalaniu warto sięgnąć po metodę testów mięśniowych.
2. Wybrawszy osobę której będzie robiony zabieg, musisz jednoznacznie zdefiniować temat nad którym chcesz pracować. Jeżeli występuje problem z jego zdefiniowaniem, to można nazwać go np. jako najważniejszy dla … na tą chwilę.
3. Następnie należy sprawdzić czy wśród wyżej opracowanych tematów znajduje się taki, który może pomóc w przepracowaniu wybranego tematu. Można sprawdzić to stosując metodę testów mięśniowych zadając pytanie” czy wśród zamieszczonych tutaj tematów jest taki z którym powinienem pracować’.
4. Mając pozytywną odpowiedź, ponownie stosując metodę testów mięśniowych, należy wyszukać odpowiedni temat i określić czas potrzebny do jego realizacji.
5. Teraz można wykonywać zabiegi na sytuację z wybranym tematem.
6. Jeżeli dla więcej aniżeli jednej osoby w rodzinie, w tym samym czasie, przepracowywane są tematy dotyczące także przodków, to co jakiś czas należy sprawdzać postępy wykonywanych zabiegów. Zmiany zachodzące w energiach mogą ulegać przyspieszeniu. Do tego także możemy wykorzystać metodę testów mięśniowych.
7. Kolejne tematy proponuję rozpoczynać dopiero po ukończeniu wcześniej rozpoczętych.
8. Wyborów można dokonywać różnymi metodami. Metodę testów mięśniowych uważam za jedną z najprostszych.

Powodzenia !